Automess

Eesti keeles rus eng

Eesti Automess - Sõidame!, Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Pulmamessi toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Eesti Automessi audiosignatuuri autorid armastavad liiklust ja autosid

Igal korralikul suursündmusel on ka oma tunnusmuusika ja Eesti Automessi - Sõidame! signatuuri autoriteks on oma valdkonna korüfeed Heini Vaikmaa ja Villu Vane. Kui Heini on tuntud ja tunnustatud autor, muusik ja reklaamilooja, siis Villu on Eesti liikluskultuuri sünonüüm. Heini tegi muusika ja Villu andis hääle ja nii sündiski kahe kõva Eesti mehe koostööna Eesti Automess - Sõidame! audiosignatuur (klikka), mis tänaseks on tõlgitud ka nii vene (klikka) kui inglise (klikka) keelde.

Heini Vaikmaa armastab Celicat

Minu lemmikauto on mu Toyota Celica, mille tootmisaasta on 1997. Selle auto juures on huvitav fakt, et originaalvärv on tegelikult roheline, aga Eestisse saabus neid kunagi 3 tükki ja kõik värviti millegipärast selliseks nagu pildil näha. Sõidan sellega ainult suvel ja seepärast on kere suurepärases korras. Olen pikka aega olnud ka klassikalise Mercedese õnnelik omanik, aga sellele sõideti kodumaja ees tänaval parkides nii õnnetult otsa, et auto läks mahakandmisele. Toyota Celica on sedavõrd hea auto, et see meeldib isegi tütrele ja nii me teda siis pere sees jagamegi.

Heini Vaikmaa ja Celica.JPG

PS: Celica-sõpradel tasub vaadata ka 1995. aastal ilmunud muusikavideo algust, kus popid kutid valge autoga tüdrukuid kelgutama kutsuvad, kusjuures kõik mahuvad koos kelkudega autosse kenasti ära:)...


Villu Vane - 40 aastat liikluses tööl

Minu tööalane karjäär liiklusvaldkonnas sai alguse 1980. aastal Vabariiklikus Autoinspektsioonis. TPIs õppides oli diplomitööks liikluse korralduse alal Luise tänava läbimurre. Igas ametkonnas olen töötanud u 10 aastat: kui miilits lõppes, siis tuli Liiklusohutusamet, seejärel läksin Liikluspolitseibüroosse, 1998. aastal Tallinna Liikluspolitseisse ja alates 2008. aastal Maanteeametisse. Nii on kokku staaži varsti juba 40 aastat. Hetkel töötan Maanteeameti liikusohutusosakonna liikluseksperdina.

Olen sõitnud autodega Moskvitš 412 pikap, Moskvitš 2140, Lada 2105, Ford Sierra, Peugeot Partner, Toyota Auris, Audi A4, Mazda 6 ja Skoda. Praegu sõidangi Skodaga, see on igati ok auto. Kui raha kukuks sülle, siis võiksin sõita Audiga. 

Liikluspildis on osad muutused toimunud suhteliselt kiiresti, näiteks autod on läinud korralikuks - kõigepealt muutus vana vene raud vanaks lääne rauaks ja siis see omakorda uuemaks ja paremaks. Teedepilti on ilmunud korralikud kergliiklusteed ja valgustatud ristmikud ja sõiduteed. Kõige keerulisem on inimese muutumine, see võtab kauem aega ja ei paista kohe silma, aga me oleme liiklejagtena läinud paremaks. 

Minu moto ja soovitus kõigile liikluses osalejatele on: Suhtu kaasliiklejatesse nii nagu soovid, et nemad sinusse suhtuvad!

Villu Vane ja Skoda.JPG